Magnicur Energy - 15ml - proti půdním a listovým chorobám

Kód: 3996999
Tip
1 hodnocení
130 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Plíseň zelná, půdní plísně, pravé plísně (oomycety), plíseň okurková, plíseň salátová.

Magnicur Energy je systémový fungicid. Působí proti půdním a listovým chorobám třídy Oomycetes (Pythium spp., Aphanomycetes spp., Phytophtora spp., Bremia spp., Pseudoperonospora spp. a Peronospora spp.), které způsobují padání klíčních rostlin, nekrózy kořenů, pat stonků a choroby nadzemních částí rostlin.
- je vhodný k dezinfekci půdy po zimě
- použitím ochráníte mladé rostlinky proti odumřením krčku a následně celé rostliny
- působí proti půdním a listovým chorobám – především proti padání klíčních rostlin
- působí proti pravým plísním (Oomycetes)
- proti plísni okurkové, salátové a zelné
- dlouhodobé působení – preventivní i kurativní (léčebné)
- účinek již po 30 minutách

Detailní informace

Detailní popis produktu

Magnicur Energy je systémový fungicid. Působí proti půdním a listovým chorobám třídy Oomycetes (Pythium spp., Aphanomycetes spp., Phytophtora spp., Bremia spp., Pseudoperonospora spp. a Peronospora spp.), které způsobují padání klíčních rostlin, nekrózy kořenů, pat stonků a choroby nadzemních částí rostlin. Účinná látka propamokarb působí lokálně systémově, v rostlinách je akropetálně rozváděna. Reaguje v řadě fází syntézy fosfolipidů a mastných kyselin, čímž je narušována tvorba buněčných membrán patogenních hub (FRAC kód 28, mechanismus účinku F4, karbamáty). Na buněčné úrovni účinkuje na růst mycelia, produkci a klíčení spór. Stimuluje vývoj kořenů, růst a kvetení rostlin a zvyšuje jejich životní energii. Vyznačuje se preventivním a kurativním účinkem. Účinná látka fosetyl náleží mezi fosfonáty, podskupinu ethylfosfonáty (FRAC kód č. 33). Působí specificky, ovlivňuje metabolismus aminokyselin a skladbu bílkovin, posiluje odolnost rostlinných pletiv k infekci. Omezuje klíčení zoosporangií, blokuje růst mycelia a částečně omezuje sporulaci. Účinkuje především proti houbám z třídy Ooomycetes (Phytophthora spp., Plasmopara spp., Peronospora spp., Perenoplasmopara spp., Pythium spp. aj.) a některým jiným houbám a bakteriím (Erwinia amylovora). Působí systémově, pohyb v rostlině je akropetální (xylémem) i bazipetální (floémem). Je přijímána jak nadzemními částmi rostlin, tak i kořeny. Účinkuje pouze preventivně, nejlépe působí v době aktivního růstu rostlin, vyznačuje se dlouhodobým účinkem. Velmi dobře chrání mladé, narůstající části rostlin.

 

Dávkování
zelenina košťálová (plíseň zelná, půdní oomycety): 3 ml / 3 L vody / m2
okrasné rostliny (pravé plísně - oomycety): 25 ml / 5 L vody / 100 m2
okurka (plíseň okurková): 25 ml / 6 L vody / 100 m2
salát (plíseň salátová): 25 ml / 6-10 L vody / 100 m2

Složení
fosetyl 310 g/l (27,68 % hmot.)
propamokarb 530 g/l (47,32 % hmot.)

Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
Registrační jméno: Magnicur Energy
Registrační číslo: 4785-6

Doplňkové parametry

Kategorie: na plísně
Hmotnost: 0.05 kg

Magnicur Energy produktové video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zahrada i pole představují bitevní území, ve kterém je třeba si každoroční úrodu pracně a často i chytře vybojovat. Stejně jako pěstitelé všeho druhu po ní baží také početní škůdci s neuvěřitelným množstvím chorob různého původu. Zvítězit nad nimi je kupodivu snadné, máte-li při ruce udatné spojence a bojovníky v podobě pestré škály moderních přípravků. Insekticidy, fungicidy, herbicidy nebo biocidní přípravky chránící naše domovy před nezvaným hmyzem, to vše vám pod značkou Protect Garden nabízíme.